ARCHE na Warszawskich Targach Sztuki / wejście

09.12.2009


7. Warszawskie Targi Sztuki
W piątek 4 grudnia 2009 rozpoczęła się kolejna edycja najważniejszego wydarzenia handlowego na polskim rynku sztuki. Przez trzy dni Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie gościły ponad 60 domów aukcyjnych i galerii nie tylko z Polski.
W tegorocznych targach po raz pierwszy wzięła udział Galeria ARCHE wystawiając przede wszystkim litografie i rysunki Krystyny Szwajkowskiej, ale również prace innych artystów jak: Łukasza Kasperczyka, Elżbiety Chodorowskiej, Tomasza Andrzeja Mana, Stanisława Śledzińskiego i innych.
Dla Galerii ARCHE było to niezwykle inspirujące doświadczenie pozwalające skonfrontować swoją ofertę z propozycjami innych galerii oraz nawiązać ciekawe kontakty w obszarze handlu sztuką. Ekspozycja Galerii ARCHE wyróżniała się ze względu na zdecydowaną przewagę prac graficznych wykonanych w technice litografii.
Warszawskie Targi Sztuki to jedyna tego typu impreza w Polsce. Stanowi ona świetną okazję do zapoznania się z ofertą domów aukcyjnych, galerii i artystów. Tegoroczna edycja była szczególnie ważna także dlatego, że zbiegła się z dwudziestoleciem istnienia w Polsce wolnego rynku sztuki oraz obecności na nim firmy Rempex i miesięcznika „Art & Business. Sztuka Polska i Antyki”, organizatorów tych targów.

W dniach 4-6 grudnia 2009 na kilkudziesięciu stoiskach prezentowane było malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, rzemiosło artystyczne i książki.