Dobra zabawa na Koncercie Charytatywnym/wejście

06.09.2011

W sobotę 3 września 2011  o godz.18.00 w Galerii ARCHE w Olsztynie-Odrzykoniu rozpoczął się Koncert Charytatywny zorganizowany przez Galerię i Stowarzyszenie Falochron. Celem koncertu było zebranie funduszy na wyprawki do szkół dla dzieci- dzieci z rodzin związanych ze Stowarzyszeniem. Pogoda w tym dniu dopisała, więc i goście nie zawiedli i stawili się licznie. W koncercie wystąpiły trzy zespoły: hip-hopowa Massfonia, grająca muzykę etniczną Jaźna i dobrze znana wszystkim fanom bluesa Breakmaszyna. Publiczność od początku dobrze się bawiła rozgrzana dynamicznym hip-hopem. Dodatkową atrakcją koncertu była loteria, która cieszyła tak dużym zainteresowaniem, że zabrakło losów. W loterii nagrodami były podarowane przez artystów prace: grafiki Moniki Machnik i Krystyny Szwajkowskiej, akwarela Elżbiety Chodorowskiej, pastel Stanisława Marka Śledzińskiego, ksiązki znanej pisarki i poetki Elżbiety Jeziorowskiej-Wróbel, podkoszulki zespołu Breakmaszyna, książka o litografii Krystyny Szwajkowskiej. W czasie trwania koncertu gościom serwowano przygotowany poczęstunek. Koncert zakończył się  bisami zespołu Breakmaszyna ok. godz. 22.00. Dzięki hojności uczestników koncertu udało się zgromadzić fundusze na wyprawki dla kilkorga dzieci. Był to pierwszy koncert zorganizowany we wspópracy ze Stowarzyszeniem Falochron, zamierzamy organizować również wspólnie inne imprezy, których celem będzie pomoc rodzinom uzależnionych.

Zobacz relację fotograficzną z koncertu.

STOWARZYSZENIE POMOCY UZALEŻNIONYM I ICH BLISKIM „FALOCHRON” powstało by wspierać osoby uzależnione, szczególnie w podjęciu wysiłku zmiany swojego dotychczasowego życia, a także wsparcia bliskich tych osób, by potrafiły towarzyszyć im w podejmowaniu tych zmian.

Celem działalności stowarzyszenia jest również podejmowanie działań profilaktycznych wobec dzieci i młodzieży wskazując nie tylko na zagrożenia związane z używaniem narkotyków czy alkoholu ale również wskazując na możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji (np. tworzenie muzyki, wspinaczka, jazda konna itp.)

Organizacja istnieje od stycznia 2011r. zrzeszając osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinami.