escape room wciąga

Kto raz zagrał w escape room…

Z pewnością ponownie odwiedził lub odwiedzi pokój zagadek. Tak, escape room wciąż jest dość popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. To niewątpliwie świetna i emocjonująca zabawa. Dla dużej liczby osób ma ona wiele ważnych zalet. Dlaczego warto postawić na escape room? Jakie kategorie są dostępne? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji na temat tej rozrywki.

Zabawa w pokoju zagadek – zalety

Śmiało, można powiedzieć, że ludzie coraz chętniej korzystają z escape roomów. Tak naprawdę trudno się temu dziwić, taki sposób na spędzanie wolnego czasu ma bowiem wiele ważnych zalet. Escape room:

– To świetne miejsce dla każdego – taka rozrywka to szczególnie dobra opcja dla wielbicieli zagadek, wyzwań, adrenaliny i ciekawych przygód.

– Jest otwarty nawet gdy pogoda za oknem nie zachęca do aktywności – szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, ale pada, wieje i jest zimno? Postaw na pokój zagadek, a na pewno nie pożałujesz.

– To dobre miejsce dla rodzin, znajomych, par – możecie wybrać się tutaj po to, aby nie nudzić się w domu, ale nie tylko. To także świetny sposób na prezent urodzinowy, imieninowy, rocznicę i wiele innych okazji.

– Zapewnia różnorodność – dostępne są różne kategorie, a więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wciąż zastanawiasz się, czy zabawa w escape roomie to opcja dla Ciebie? Poniżej znajdziesz kilka słów o kategoriach pokoi zagadek, co na pewno przekona Cię, że warto spróbować.

Popularne kategorie escape roomów

Aranżacja pokoi zagadek może być naprawdę różna. Oto najpopularniejsze kategorie:

– Fantasy – na pewno Ci się spodoba, jeśli lubisz baśniowe tematy. Scenariusze mogą nawiązywać do popularnych książek i filmów o tej samej tematyce.

– Horror – dobra opcja dla każdego, kto lubi się bać i potrzebuje porządnej dawki adrenaliny. Klimat podkręcają nie tylko różnorodne akcesoria, ale w niektórych przypadkach także aktorzy stylizowani na przerażające postacie.

– Kryminalne – w zależności od oferty można wcielić się w role detektywa lub przestępcy. Niektóre pokoje zagadek z tej kategorii mogą być zaaranżowane na podobieństwo scen z popularnych filmów, seriali lub książek.

Pogoda dopisuje, a Ty chcesz lepiej poznać miasto? Świetną opcją okaże się gra miejska. Taka rozrywka jest najczęściej oferowana w dużych miastach jak na przykład Warszawa, czy też Kraków. Tak jak w przypadku tradycyjnych escape roomów, tak samo, jeśli chodzi o grę miejską, tematyka może być różna. Najczęściej uczestnicy muszą wykonywać określone zadania, aby rozwiązać zagadkę. Gra miejska to świetny sposób na aktywny odpoczynek, trening szarych komórek, a także na jeszcze lepsze poznanie miasta.

Author: Robert Krychowiak