film reklamowy - produkcja

Produkcja spotów reklamowych i filmów promocyjnych

Z roku na rok sektor reklam video coraz mocniej się rozrasta. Możliwość ich błyskawicznej, prostej i niedrogiej emisji w sieci powoduje, że dziś większość firm reklamuje się poprzez własne filmy promocyjne. Spoty i filmy reklamowe to produkcje filmowe, na jakie może sobie bez trudu pozwolić nawet nieduża firma. Wystarczy znaleźć dom produkcyjny zajmujący się filmami nastawionymi na reklamę i zlecić w nim produkcję własnych materiałów video. Czas realizacji takiego zlecenia wynosi średnio od kilku do kilkunastu dni.

Popyt na usługi świadczone przez domy produkcyjne

Pomimo rosnącej liczby domów produkcyjny, każdy potrafiący tworzyć wartościowe filmy promocyjne czy spoty reklamowe, znajduje wielu odbiorców swoich usług. Jest to pozytywne zarówno dla właścicieli domów produkcyjnych, jak też klientów zlecających produkcję. Sytuacja, w której obie strony są zadowolone, to zawsze najlepsze co może się zdarzyć. O ile kiedyś zapotrzebowanie na filmy reklamowe było dużo mniejsze, co wynikało z możliwości ich emisji wyłącznie w telewizji, tak teraz za sprawą internetu możliwości te znacząco wzrosły. Oczywiście równocześnie mocno wzrósł popyt na filmy promocyjne i spoty.

Dotrzeć ze swoją ofertą przez spoty i filmy reklamowe

Reklama ma umożliwić niejako zaistnienie w ludzkiej świadomości. Pokazanie się, swoich usług lub produktów, wielu potencjalnych odbiorcom. Filmy promocyjne mogą znacząco przyczynić się do rozpoznawalności firmy. Wyświetlający je użytkownicy dowiedzą się o istnieniu firmy i tym czy się zajmuje. Będą mogli ją poznać. Usłyszą o niej raz, drugi, trzeci i wreszcie skuszą się by skorzystać z jej oferty. Nie ma innego wyjścia jak pokazać swoją ofertę większej liczbie osób. Filmy reklamowe znakomicie się do tego nadają. Nie oszukujmy się ale reklama graficzna w prasie czy reklama głosowa w radiu, nigdy nie pokaże produktu tak dogłębnie i dosadnie jak zrobi to spot reklamowy.

Najważniejsze by filmy reklamowe były interesujące, nie za długie, a równocześnie nasycone ważną treścią. Trzeba szybko i treściwie zaprezentować ofertę firmy i zrobić to w ciekawy sposób, by klient nie chciał od niej odrywać wzroku. Każdy z nas wie, że jedna reklama potrafi go zainteresować, a inna jest odpychając. Sytuacja taka potrafi występować nawet w przypadku takiej samej usługi czy pokrewnego produktu. Dobry i mogący pochwalić się doświadczeniem dom produkcyjny GrandFox Kraków będzie już świetnie wiedział jak zrealizować produkcję, by przyniosła efekt.

Author: Robert Krychowiak