HEINER GEISBE-wystawa malarstwa w Galerii ARCHE / wejście

13.06.2010

  13 czerwca o godz.16.00 w Galerii ARCHE odbył się wernisaż malarstwa niemieckiego artysty Heinera Geisbe, który w swojej twórczości inspiruje się szeroko rozumianą naturą. Tematyką jego prac w ostatnich kilku latach są rośliny a w szczególności kwiaty. Autor prezentuje bardzo osobiste nowoczesne podejście do tak tradycyjnego tematu w malarstwie jakim są kwiaty. Martwe natury z kwiatami - to temat często podejmowany przez twórców w różnych okresach i kierunkach w sztuce. Heiner Geisbe prezentuje interesującą, własną interpretację tematu a także czasem zaskakujące rozwiązania formalne. W wielu pracach widoczne są odniesienia do fotografii;  malarz stosuje kontrasty kolorystyczne oraz zderzenia gładkich powierzchni z grubą, nakładaną szpachlą lub wręcz nie malarskimi narzędziami fakturą. Jest mistrzem realistycznego obrazu, w najmniejszych drobiazgach oddaje piękno świata roślin; doskonale radzi sobie w wielkich kilkumetrowych formatach jak i w małych kameralnych płótnach.

Heiner Geisbe urodził się w 1958 roku w Munster /Niemcy/. W latach 1979-1986 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Dusseldorfie, filia w Munster. Równocześnie studiował filozofię i geografię na Uniwersytecie w Munster.
W latach 1983-2001 należał do Stowarzyszenia Artystów Schulstr. 22 w Munster. Od 1994 do 1997 mieszkał i tworzył w Częstochowie.
W 1998 otrzymał stypendium artystyczne i przebywał w Domu Pracy Twórczej w Oslo /Norwegia/ oraz w Centrum Graficznym Fransa Masereela w Kasterlee /Belgia/.
W 2004 odbył podróż artystyczną po południowej Francji w ramach stypendium przyznanego przez Stowarzyszenie Aldegrever Gesellschaft.
Od roku 2000 mieszka i pracuje w Straelen /Niemcy/; jest żonaty, ma córkę i syna.
Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Niemiec, prezentował swoją twórczość na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech i za granicą. W czasie pobytu w Częstochowie zorganizował wystawy indywidualne w Ośrodku Promocji Kultury
Gaude Mater oraz w foyer Teatru im. Adama Mickiewicza.

 REPORTAŻ Z WYSTAWY OBOK

Galeria Sztuki ARCHE , Olsztyn k. Częstochowy, ul Narcyzowa 11,tel. 509 345 480, mapka dojazdu obok nr 4            Wystawę będzie można oglądać do 11 lipca 2010. Wszystkie prezentowane na wystawie obrazy i grafiki można zakupić.