FRANK MOREY & HIS BAND - koncert wydarzenie/wejście

24.07.2010

FRANK MOREY & HIS BAND wystąpili w czwartkowy wieczór 22 lipca w Galerii ARCHE. Od dawna zapowiadany koncert przciągnął wielu fanów bluesa; pomieszczenie galerii ledwie mieściło wszystkich chętnych, wiele osób wysłuchało koncertu stojąc na zewnątrz.Koncert zapowiedział krytyk muzyczny i redaktor naczelny kwartalnika TWÓJ BLUES Pan Andrzej Matysik. Frank Morey i jego muzycy wykonali repertuar z ich najnowszej płyty, na której znajdują się tradycyjne melodie w aranżacji zespołu oraz trzy utwory autorstwa Franka Morey'a. Publiczność żywiołowo reagowała na kolejne wykonania utworów, wytworzyła się prawdziwie gorąca atmosfera, znacznie bardziej gorąca niż upał, który był w tym dniu. Muzycy zeszli ze sceny po wielokrotnych bisach, których domagała się rozentuzjazmowana publiczność. Można powiedzieć, że koncert był wydarzeniem muzycznym w naszym regionie, a dla Galerii  Arche było zaszczytem gościć tak wspaniałych muzyków.

Zagrali w składzie: Frank Morey-gitara, harmonijka ustna, śpiew; Scott Pittman-perkusja, śpiew; Matt Murphy-kontrabas, śpiew.

Najnowszą płytę zespołu fani bluesa mogli nabyć po koncercie i oczywiście dostać autografy muzyków.

Support zagrał zespół BREAKMASZYNA w nowym składzie: Paweł Stomma-gitara, śpiew; Arek Skupiński-gitara basowa, Sławek Szwajkowski-perkusja.

Koncert wspomogli sponsorzy: Kompania Piwowarska SA, www.kp.pl oraz Firma daas, www.daas.com.pl

Zobacz reportaż z koncertu.

Zdjęcia z koncertu: Krystyna Szwajkowska, zdjęcie Franka Morey'a i Krystyny Szwajkowskiej-Zosia Matysik